Aktualny czas: 06-04-2020, 09:11 PM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Backup
10-27-2016, 10:55 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-27-2016, 10:56 PM przez Paweł Hoffman.)
Backup
Na zajęciach rozmawialiśmy o bezpieczeństwie i konieczności archiwizacji danych. Dziś przed moje oczy trafił artykuł nt. archiwizacji zdjęć. Zachęcam do lektury i odpowiedzi na proste pytanie.
Jak chronisz swoje dane?
Jeśli tego jeszcze nie robisz, to jak planujesz przygotować się do ochrony swoich cennych danych (dokumentów, zdjęć, itp. ...). Liczę na Waszą fantazję i rozwinięcie skrzydeł Smile - W końcu forum przyjmie wszystko (nawet jeśli nie zamierzacie choć połowy z tego co napiszecie wprowadzić w życie Big Grin).
Na Wasze "prace naukowe" czekam do 2 listopada.
Link do artykułu, który ułatwi Wam "twórczość ludową": Backup w fotografii

PS. Miało nie być zadania, ale nie mogłem się powstrzymać Angel
Odpowiedz
11-01-2016, 11:19 PM,
RE: Backup
Aby moje ważne dane były bezpieczne, często wykonuję kopie zapasowe na innym dysku fizycznym w komputerze. Dodatkowo co jakiś czas wykonuję też kopie zapasowe na dyskach zewnętrznych, a czasami na pendrive'ach. Dane poufne trzymam na dysku zaszyfrowane programem TrueCrypt lub poddaję je kompresji programami WinRar albo 7zip z szyfrowaniem nazw plików i zabezpieczeniem hasłem Cool. Pliki najczęściej kopiuję menedżerem plików Total Commander. Do tworzenia i przywracania kopii partycji systemowej używam programu Acronis True Image, kopie tworzę z kompresją i szyfrowaniem oraz zabezpieczone hasłem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Vedius | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS